Portfele

Dobry portfel dla kobiet

Każda pani lubi galanterię. Dlatego w sklepach można znaleźć rozmaite torebki, okładki do dokumentów, paski czy portfele damskie. W wielu sklepach, podobnie jak na stoiskach bazarowych, można znaleźć rozmaite portfele, z których możemy wybrać dokładnie takie, jakich potrzebujemy. Najprostsze i najtańsze elementy zwykle są wykonane z prostych jednak mało trwałych materiałów. Jednak dzięki temu możemy sobie w miarę fajny portfel kupić w cenie 10 czy 15 zł a nie 150. Nie każdego stać na solidne firmowe czy nawet tylko skórzane portfele damskie, dlatego sporo osób bardzo chętnie sięga po tańsze odpowiedniki. To prawda, że nie będą one służyły zbyt długo, jednak trochę posłużą a zanim się zepsują, to będziemy mieli możliwość kupna innego, być może też taniego.

Jak wygląda portfel damski?

Z reguły każdy z nich musi mieć odpowiednią ilość kieszonek, żeby wszystko można było zmieścić. Ponadto damskie portfele są w zdecydowanej większości zapinane (takie znajdziesz m.in. tu https://torbs.pl/c/55/damskie-portfele.html), dzięki czemu wszystko trzyma się jak należy i nic nie wypada. Każda pani zwraca uwagę na to, żeby w portfelu znalazły się miejsca na wiele dodatków takich jak karty, wizytówki czy nawet dokumenty. Wiele sklepów wprowadza karty lojalnościowe, dlatego coraz więcej takich elementów mamy w portfelu. Żeby wszystkie się zmieściły, powinniśmy mieć odpowiednią ilość kieszonek na nie przeznaczonych. 3 lub 4 karty w jednej kieszonce bardzo ją wypychają i w pewnym momencie kieszeń się rozerwie, a karty możemy zacząć gubić. Dlatego odpowiednia ilość kieszonek jest doskonałym rozwiązaniem. Zwykle wybieramy taką ilość kieszonek, ile mamy kart, jednak warto doliczyć kilka dodatkowych. Chyba, że mamy sporą ilość kart. W takiej sytuacji na karty warto zakupić dodatkową specjalną okładkę na karty a portfel mieć tylko do gotówki.

Miejsce na dokumenty

W obecnym czasie dowód osobisty czy prawo jazdy mają kształt karty kredytowej, dzięki czemu można je trzymać w portfelu. To jednak bardzo kiepski pomysł, ponieważ w razie kradzieży tak naprawdę tracimy dosłownie wszystko. W kwestii kart kredytowych można je szybko zablokować w banku, jednak dokumenty będą do wyrobienia od nowa, a są z reguły stale potrzebne. Dlatego zamiast szukać odpowiednio dużych portfeli, dobrze jest rozdzielić dokumenty z elementami płatniczymi po to, żeby w razie kradzieży, nie stracić wszystkiego. Zwykle w kradzieżach na pierwszy ogień idzie portfel, przez co tracimy karty i pieniądze. Jednak skradzione dokumenty mogą posłużyć też jako element przestępstwa i ewentualnych sporych dla nas problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *